Přeskočit na obsah

PŮJČOVNA CHORVATSKO

CHARTER CHORVATSKO

  • silné motorové čluny Regal 1900, Regal 2000, Chaparral 225
  • stabilní kotevní místo v ceně pronájmu lodi
  • stálá, česky mluvící obsluha, která Vám se vším pomůže
  • asistence při tankování, případně při přistávání v nepřízni počasí
  • dovolená na vlastních lodích v lokalitě Střední Dalmácie – Tisno,Murter, v těsné blízkosti národního parku Kornati.
  • nabízíme možnosti ubytování v apartmánech  v Jezerech a v Tisnu
  • krásný výhled z každého apartmánu
  • kotvení lodí většinou v blízkosti ubytování
  • pěší dostupnost do centra městečka
  • veškerá obslužnost – lékař, bankomaty, banky, kavárny, obchody, restaurace, zmrzliny, pekárna

cld@cld.cz

charter@cld.cz

 + 420 272 769 280

+ 420 725 827 173

 

Přehled vlastních charterových lodí pro rok 2024

Easy Marine 600

Regal 2000 ES

Chaparral 225

Sezóna 2024 v Chorvatsku

Vážení přátelé,
sezóna v roce 2024 je přichystána.
Loňká sezóna patřila k velmi vydařeným a všichni, kdo vyrazili na jih, byli nadšeni.
V Tisnu se objevily nové restaurace a služby.
Děláme vše pro to abyste si dovolenou u nás užili.

Pro zkvalitnění našich služeb nám můžete napsat své nápady a postřehy

Platba: 50% při rezervaci, doplatek 4 týdny před začátkem charteru.
Kauce:
 platba týden před začátkem charteru na účet ČLD – Charter, s.r.o.,nebo v hotovosti v pražské kanceláři. Kauci vybíráme pro případ poškození lodě, které není hrazené pojišt’ovnou (lehké poškození trupů, poškození vrtule, ztrátu vybavení lodě apod.). Totéž při nesprávném a nezákonném využití lodě (přetížení, jízda ve skluzu v zakázanem pásmu). Kauce může být použita k placení pokuty, na opravu lodě, nebo na jiné dopředu neodhadnutelné náklady.
Slevy: 5% = 2 týdny, 10 % = 3 týdny (SLEVY SE NEVZTAHUJÍ NA AKČNÍ NABÍDKY )
Extra:
 Vodní lyže: 3.500,- Kč/týden, 750,- Kč/den. Vodní kruh: 1.000,- Kč/týden, 250,- Kč/den.
Bonusy:
 3-5% – pro „věrné“ klienty. Jednotlivé slevy se nesčítají.
Předání a vrácení lodě
: předání od 17 hod., vrácení do 10 hod.
Místo předání:
 v domovské marině v Tisnu.
Cena zahrnuje:
 pronájem lodi (viz předání a převzetí lodě), stání v domovské marině, standartní vybavení včetně záchranných a navigačních prostředků, 30 min zaškolení, pojištění lodi a dokumenty potřebné k plavbě.
Cena nezahrnuje:
 pohonné hmoty, přístavní poplatky mimo domovskou marinu, pojištění osob, parkovné za auto v marině, místní turistickou taxu, mytí lodě 500 Kč.

Lodě půjčujeme pouze v oblasti ostrova Murter a blízkého okolí.

Údaje o Tisnu


Tisno, dalmátské městečko ležící 29 km severozápadně od Šibeniku se rozprostírá podél zátoky tvořené pobřežím a s přilehlým ostrovem Murter je propojeno zvedacím  mostem. Po příjezdu vás přivítá vůní borovicového lesa a levandule, skalnatými plážemi, zátočinami a úžasnou dalmátskou kuchyní s velkým množstvím pečených ryb. Trhy, obchůdky a hospůdky vám jistě pobyt ještě zpříjemní.

Historie města se traduje od konce 15.století. Dominantou je kostelní věž se zvony a velikými hodinami. Dále jsou k vidění staré domy rolnické Dalmácie, panské paláce a 4 kostely – Sv. Ducha, Sv. Roka, Sv. Andrije a kostel zasvěcený Matce od Karavaje, ke kterému vede přes 300 schodů.

Důležité informace o Chorvatsku v českém jazyce  najdete na croatia.hr/cz
Informace o Tisnu na tisno.hr

- - -  - - -

Koupání v Tisnu

Tisno má městské pláže na ostrovní i pevninské části obce. Další pláž Sv. Andrija 10 min východně (na ostrově) – částečně upravena, stín po celý den poskytují borovice. Při cestě dál po břehu východním směrem jsou četná odlehlejší místa ke koupání. Směrem na západ od obce je oblázková pláž v zátoce Lovišća (10 min), pláž je pěkně upravena s částečným stínem.  Všechny přilehlé zátoky a pláže, z nichž některé jsou dostupné pouze na lodi, nabízejí nádherné koupání a potápění v průzračném moři.

 

Sport

Výborné podmínky pro yachting, vodní lyžování, rekreační potápění, rybolov.

 

Restaurace a kavárny

 Z příjemných restaurací v Tisnu doporučujeme navštívit restauraci Prova (čerstvé ryby, pizza, chorvatská národní kuchyně, Plzeňské pivo) a restauraci Toni (ryby, pizza). Příjemné posezení u kávy, zákusků nebo zmrzlinových pohárů najdete v kavárně hotelu Borovnik nebo v kavárně Light u zvedacího mostu. Ve městě Murter stojí zato navštívit restauraci Račič (čerstvé ryby, raci, dalmátské víno).

 

Banka, směnárna, pošta

V Tisnu je několik směnáren a banka, ve kterých je možno měnit české koruny. Další možnost čerpání peněz je z několika bankomatů. Směnárny jsou otevřeny denně od 8 od 20 h. Banka a pošta jsou otevřeny jen v pracovní dny a soboty.

 

Dále v Tisnu

Samoobsluhy s potravinami, prodejny ovoce a zeleniny.
Lékárna.
Ambulance – nonstop. Doporučujeme mít s sebou kartu pojištěnce!
Autobusová zastávka  – pravidelné spoje do Šibeniku, Splitu, Zagrebu a Rijeky.
Informační centrum Turistického sdružení – otevřeno každý den od 8 do 20 h.
Čerpací stanice jsou ve městech Murter – 6 km od Tisna (lodě a auta), Jezera – 3km od Tisna (lodě).
V létni sezoně jsou otevřeny od 08 do 21 hodin každý den.

 

Tipy na výlet v okolí Tisna


Ostrov Murter – je největší v šibenické ostrovní skupině s rozlohou 18,6 km2. Pobřeží ostrova je velmi členité, některé jeho zátoky slouží jako dobrá kotviště pro malé lodě, např. Kosirina. Ve většině z jich jsou příjemná koupaliště, z nich pvní místo patří zátoce Slanica, dále jsou pláže v zátokách Koromašna, Dolac, Sv. Nikola. Na severním a východním pobřeží se nacházejí zátoky Hramina, Jezera a zátoka přístavu Tisno, která je bezpečným kotvištěm i pro větší lodě. Naším klientům doporučujeme výlet lodí do ostrova Vrgada ležícím asi 2,5 mile západně od Tisna. Tam najdete krásnou oblázkovo – písčitou pláž a čisté moře.

NP Kornati – tento národní park je tvořen více jak stovkou ostrovů, ostrůvků a útesy, které nabízejí nádherný pohled na perlu Jadranu, jak je často tato lokalita nazývána. Rozkládají se na ploše cca 300 m2 a táhnou se ve směru pobřežních horských pásem. Pro nedostatek pitné vody neposkytují tyto vápencové a křídové ostrovy možnost stálého osídlení. Jsou však rájem všech jachtařů, milovníků potápění a rybolovu.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na kornati.hr

NP Krka – řeka Krka, která protéká národním parkem od Knina ke Skradinu je dlouhá 72,5 km.Okouzlí Vás vodopády, jezírky a vápencovým kaňonem, který je místy až 200 m hluboký. Nejpozoruhodnějším vodopádem je tzn. Skradinski Buk od kterého se lodí můžete dostat k Visovackému jezeru, které je 800 m široké a 3,5 km dlouhé. Uprostřed jezera leží malý ostrůvek s františkánským klášterem z 15. Století.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na npkrka.hr

NP Plitvička jezera – při příjezdu do Chorvatska nebo naopak před návratem domů, doporučujeme navštívit Plitvická jezera. Jedná se o soustavu 16 jezer, propojených vodopády a kaskádami, které jsou od roku 1979 na seznamu světového přírodního bohatství UNESCO.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na
np-plitvicka-jezera.hr

Vaše osobní údaje zpracováváme pro vyřízení vaší objednávky, pro zasílání našich nabídek a další účely. Nabídky přizpůsobujeme podle vašich předchozích objednávek. Bližší informace o zpracování osobních údajů, zejména dalších účelech zpracování, předávání údajů mimo EU a vašich právech, najdete v sekci Zpracování osobních údajů.