Přeskočit na obsah

Dovolená na kterou nezapomenete

Přes den na moři na motorovém člunu a v noci v pohodlí útulného apartmánu

Česká lodní doprava – charter s.r.o. Vám ve spolupráci s dceřinou společností Internautika d.o.o. umožní prožít nádhernou dovolenou na vlastních lodích v lokalitě Střední Dalmácie – Tisno , u ostrova Murter, v těsné blízkosti národního parku Kornati.
Můžete si u nás půjčit loď a ubytovat se u nás v apartmánu a užít si dovolenou snů.
Přes den na moři na člunu, večer v typické restauraci s přáteli a v noci v pohodlí na pevnině 🙂

Lodě k pronájmu

DSC03777

Údaje o městečku Tisno

Tisno, dalmátské městečko ležící 29 km severozápadně od Šibeniku se rozprostírá podél zátoky tvořené pobřežím a s přilehlým ostrovem Murter je propojeno zvedacím  mostem. Po příjezdu vás přivítá vůní borovicového lesa a levandule, skalnatými plážemi, zátočinami a úžasnou dalmátskou kuchyní s velkým množstvím pečených ryb. Trhy, obchůdky a hospůdky vám jistě pobyt ještě zpříjemní.

Historie města se traduje od konce 15.století. Dominantou je kostelní věž se zvony a velikými hodinami. Dále jsou k vidění staré domy rolnické Dalmácie, panské paláce a 4 kostely – Sv. Ducha, Sv. Roka, Sv. Andrije a kostel zasvěcený Matce od Karavaje, ke kterému vede přes 300 schodů.

Důležité informace o Chorvatsku v českém jazyce  najdete na http://cz.croatia.hr
Informace o Tisnu na www.tisno.hr

Koupání v Tisnu

Tisno má městské pláže na ostrovní i pevninské části obce. Další pláž Sv. Andrija 10 min východně (na ostrově) – částečně upravena, stín po celý den poskytují borovice. Při cestě dál po břehu východním směrem jsou četná odlehlejší místa ke koupání. Směrem na západ od obce je oblázková pláž v zátoce Lovišća (10 min), pláž je pěkně upravena s částečným stínem.  Všechny přilehlé zátoky a pláže, z nichž některé jsou dostupné pouze na lodi, nabízejí nádherné koupání a potápění v průzračném moři.

Sport

Výborné podmínky pro yachting, vodní lyžování, rekreační potápění, seakajaking, rybolov.

Restaurace a kavárny

Z příjemných restaurací v Tisnu doporučujeme navštívit restauraci Prova (čerstvé ryby, pizza, chorvatská národní kuchyně, Plzeňské pivo) a restauraci Toni (ryby, pizza). Příjemné posezení u kávy, zákusků nebo zmrzlinových pohárů najdete v kavárně hotelu Borovnik nebo v kavárně Light u zvedacího mostu. Ve městě Murter stojí zato navštívit restauraci Račič (čerstvé ryby, raci, dalmátské víno).

Směnárny a banky, pošta

V Tisnu je několik směnáren a banka, ve kterých je možno měnit české koruny. Další možnost čerpání peněz je z několika bankomatů. Směnárny jsou otevřeny denně od 8 od 20 h. Banka a pošta jsou otevřeny jen v pracovní dny a soboty.

Dále v Tisnu najdete

Samoobsluhy s potravinami, prodejny ovoce a zeleniny.
Lékárna.
Ambulance – nonstop. Doporučujeme mít s sebou kartu pojištěnce!
Autobusová zastávka  – pravidelné spoje do Šibeniku, Splitu, Zagrebu a Rijeky.
Informační centrum Turistického sdružení – otevřeno každý den od 8 do 20 h.
Čerpací stanice jsou ve městech Murter – 6 km od Tisna (lodě a auta), Jezera – 3km od Tisna (lodě).
V létni sezoně jsou otevřeny od 08 do 21 hodin každý den.

Tipy na výlet v okolí Tisna

Ostrov Murter – je největší v šibenické ostrovní skupině s rozlohou 18,6 km2. Pobřeží ostrova je velmi členité, některé jeho zátoky slouží jako dobrá kotviště pro malé lodě, např. Kosirina. Ve většině z jich jsou příjemná koupaliště, z nich pvní místo patří zátoce Slanica, dále jsou pláže v zátokách Koromašna, Dolac, Sv. Nikola. Na severním a východním pobřeží se nacházejí zátoky Hramina, Jezera a zátoka přístavu Tisno, která je bezpečným kotvištěm i pro větší lodě. Naším klientům doporučujeme výlet lodí do ostrova Vrgada ležícím asi 2,5 mile západně od Tisna. Tam najdete krásnou oblázkovo – písčitou pláž a čisté moře.

NP Kornati – tento národní park je tvořen více jak stovkou ostrovů, ostrůvků a útesy, které nabízejí nádherný pohled na perlu Jadranu, jak je často tato lokalita nazývána. Rozkládají se na ploše cca 300 m2 a táhnou se ve směru pobřežních horských pásem. Pro nedostatek pitné vody neposkytují tyto vápencové a křídové ostrovy možnost stálého osídlení. Jsou však rájem všech jachtařů, milovníků potápění a rybolovu.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na www.kornati.hr

NP Krka – řeka Krka, která protéká národním parkem od Knina ke Skradinu je dlouhá 72,5 km.Okouzlí Vás vodopády, jezírky a vápencovým kaňonem, který je místy až 200 m hluboký. Nejpozoruhodnějším vodopádem je tzn. Skradinski Buk od kterého se lodí můžete dostat k Visovackému jezeru, které je 800 m široké a 3,5 km dlouhé. Uprostřed jezera leží malý ostrůvek s františkánským klášterem z 15. Století.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na www.npkrka.hr

NP Plitvička jezera – při příjezdu do Chorvatska nebo naopak před návratem domů, doporučujeme navštívit Plitvická jezera. Jedná se o soustavu 16 jezer, propojených vodopády a kaskádami, které jsou od roku 1979 na seznamu světového přírodního bohatství UNESCO.

Další informace najdete na oficiálních stránkách Národního parku na
www.np-plitvicka-jezera.hr

Další odkazy